Ankara’da aynı zamanda Antalya’yı yaşamak istemez misiniz? Bahçenizde portakal ağacı veya terasınızda şöminenin başında, kahvenizi yudumlarken bir kaç adım ötenizde benjamin çiçekleri ile, mandalina ağacınızın olduğunu bilmek, güneşin keyfini çiçeklerinizle birlikte çıkartmak istemez misiniz? Kış bahçeleri bunu sağlıyor işte… Yılın on iki ayı doğal bir bahçe ortamını, Metropolün orta yerindeki evinize çiçekli bahçenizle bitişik olarak yaşıyorsunuz..

Bunca keyifli, bunca kolay bir çabadan sonra elde edilecek kış bahçelerinin bazı önemli niteliklere sahip olması gerekiyor. Tabi ki sizler, firmamıza başvurduğunuzda böyle şeylere kafa yormayacaksınız ama ideal bir kış bahçesinin sahip olması gerektiği özellikler hakkında da kaba bilgilere sahip olmanızda fayda var.

Öncelikle, kış Bahçesinde profiller ince olmalıdır. Işığın maksimum düzeyde alınması için Camların olabildiğince geniş olması sağlanmalıdır. Kış bahçesinin tavanında (üst Tarafında) havalndırma ızgaraları olmalıdır. Kış bahçelerinin ısıtma sistemlerinin, oda sıcaklığı ya da oda sıcaklığına çok yakın ortam ısını sağlıyor olması gereklidir.

Kış bahçesinin nitelikleri arasında nem oranı da önemlidir. Çok fazla nem, kış bahçesinde bulunan bitkiler için zararlıdır. Kış mevsiminde bahçede kolaylıkla barınabilecek özelliklere sahip benjamin türü çiçekler ile, Yuka (Yucca) çiçeği tercihiniz olmalıdır. Yine sıcaklıklarının 0 derecenin altına düşmediği ortamları seven turunçgillerin de kış bahçelerinde yaşamaları imkan dahilindedir.